“Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?” Gabrielli Contestabile jako inspiracja do postawienia na szczęście

Włochy są narodem słynącym nie tylko z wyśmienitego jedzenia, czyli pizzy czy spaghetti, ale też z otwartości, emocjonalności i pogody ducha. Jeżdżąc do tego pięknego kraju podziwiamy jego mieszkańców i dostrzegamy, że jak nikt potrafią cieszyć się życiem. Szczególnie kobiety zazdroszczą Włoszkom elegancji i pewności siebie. Potrafią one przejść ulicą tak, żeby wszyscy się za nimi oglądali, jednak ich seksapil nie jest pozbawiony klasy i wdzięku. Czy będąc zwykłą zakompleksioną kobietą można osiągnąć podobne efekty? Okazuje się, że to jak najbardziej możliwe. Z książką “Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?” autorstwa Gabrielli Contestabile każdy może poznać sekrety tych nadzwyczajnych kobiet (https://www.taniaksiazka.pl/wloszki-czego-moga-nas-nauczyc-gabriella-contestabile-p-1326928.html).

Jak odnaleźć w sobie prawdziwą femme fatale?

Kiedy czujemy się brzydkie i wydaje nam się, że nikomu się nie podobamy, trudno jest tryskać pewnością siebie. Trzeba uświadomić sobie, że mało jest kobiet idealnych, o nieskazitelnej urodzie i wrodzonym wyczuciu stylu. Za to każda z nas jest oryginalna i wyjątkowa. Trzeba zapomnieć o kompleksach i przestać być szarą myszką, która obawia się założyć szpilek. Według tak podziwianych przez nas Włoszek liczy się szczęście. To ono jest kluczem do wszystkiego. Właśnie szczęście emanujące z wnętrza czyni kobietę piękną. Aby je osiągnąć, trzeba nauczyć się czerpać z życia radość odnajdując ją nawet w małych rzeczach.

Gdy kobieta nie ma momentu dla siebie trudno jej o siebie właściwie zadbać. Trzeba znaleźć w życiu czas na odpoczynek i nie chodzi tu jedynie o odpowiednią ilość godzin snu na dobę. Można się miło zrelaksować spędzając godzinę sam na sam z książką przy dobrej muzyce, na romantycznej randce z ukochanym czy na pogaduszkach z przyjaciółkami. Obowiązki i zmartwienia można na chwilę odłożyć na bok i po prostu cieszyć się życiem, a przynajmniej tak zrobiłaby Włoszka, a potem wypoczęta i szczęśliwa wróciłaby do pracy z nową energią.

Twoja codzienność to zwykła proza życia czy sztuka?

Włoszki potrafią jak nikt celebrować życie. Znajdują swoje przyjemności i czerpią z nich radość. Cenią niezwykle życie rodzinne, bliskość przyjaciół i romantyczne uczucia. Wspólne posiłki są dla nich prawdziwą ucztą dla podniebienia i spotkaniem towarzyskim. Przy tym nie zapominają o sobie, bo wiedzą, że ich bliscy byli szczęśliwi, one też muszą takie być. Dbają o swoją urodę i nie boją się odważnych kreacji. Jeśli chcemy być do nich podobne to warto mieć w szafie oprócz spodni, także spódnice i sukienki. Pięknie się ubrać, uczesać i umalować można nie tylko od wielkiego dzwonu, ale i na co dzień. Warto to zrobić dla siebie, doda nam to pewności siebie i poprawi humor. Książka  “Włoszki. Czego mogą nas nauczyć?” Gabrielli Contestabile da nam wiele cennych rad, które pomogą nam znaleźć w życiu radość i zainspiruje do innego myślenia o naszych priorytetach.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com